Morčatologie.cz: Máme rádi zvířata, milujeme morčata

Křemelina

křemelina

Křemelina

je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek. Křemelina je primárně složena z nekrystalického oxidu křemičitého. Oxid křemičitý hraje obrovskou roli při mnoha tělesných funkcích a má přímý vztah s absorpcí minerálů. Je výborná k podpoře imunity a dodání organických minerálů.

Kostra

Nepřítomnost tohoto stopového prvku vede k deformaci kostry.Křehké a řídké kosti jsou charakteristické pro stárnutí což je způsobeno úbytkem vápníku v těle. Užívání jen vápníku, nemůže napravit, nebo zastavit tuto hrozivou a velmi nepříjemnou nemoc, protože tělo nedokáže dobře asimilovat a využívat vápník bez přítomnosti oxidu křemičitého.

Zuby a srst

Křemelina (oxid křemičitý) má obrovský podíl na tvorbě a tvrdosti zubní skloviny. Slouží také jako prevence proti nadměrnému vypadávání srsti, regeneruje a podporuje růst nové, zdravější.

Vazivo

Degenerace tkáně se zrychluje z důvodu stárnutí. U vaziva se rozvíjí rostoucí nedostatečné schopnosti zadržet vlhkost. Oxid křemičitý může pomoci zpomalit degenerativní proces vaziva.

Pojivová tkáň obsahuje kolagen, elastin, mukopolysacharidy a uhlohydráty, které napomáhají zadržovat vlhkost. Každý z těchto důležitých prvků obsahuje velké množství oxidu křemičitého.

Můžeme tedy klidně říci, že kolagen, který je převážně složen z oxidu křemičitého, je ͑͑lepidlo, které drží tělo pohromadě. Křemelina tedy pomáhá starým morčíkům, udržet se fit.

Křemelina jako přírodní odčervovací lék a detoxikace

Křemelina účinně ničí škrkavky, tenkohlavce, roupy a měchovce do sedmi dnů od podávání. Nejúčinnější je užívání po dobu nejméně 90 dnů, aby se zachytila všechna vývojová stádia parazitů.

Když křemelina prochází přes žaludek a zažívací trakt, přitahuje a absorbuje bakterie, houby, prvoky, viry, endotoxiny, pesticidy a zbytky léků, E-Coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla.

Pomáhá výrazně proti průjmu a otravě.

Složení

Obsahuje 28 základních minerálů a stopových prvků (vápník, hořčík, draslík, měď, fosfor, selen, zinek, železo atd.)

Dávkování

Půl až jedna čajová lžička za den, po dobu min. jednoho týdne. Podávme nejlépe stříkačkou, rozmýchanou ve vodě.

Upozornění

Vždy používejte pouze potravinářskou křemelinu. Například: DiatomPlus, Diatomaceous Earth Z-Technology Zapper.

Nedoporučuji dávat morčátkům, která trpí močovými kameny.Tisk stránky | Kontakt